نام کامل:شمس الله قلی پور,نام مستعار:تسمه آتا.آدرس سایت:www.www.atabelt.com.همکاران:soomar63.com
5 از 5

مرا بخاطر بسپار

ورود
خ سعدی جنوبی - ساختمان تقی نیا - ط چهارم - و 402
021-33980559-60
0912-1466526
info[at]atabelt.com

تسمه نقاله

تسمه نقاله

تسمه نقاله

در دنیای امروزی اکثر کارخانجات و شرکت ها برای سرعت بخشیدن به تولید و خدمات و همچنین کاهش هزینه اقدام به ساخت نوار نقاله کرده اند.تسمه نقاله در انواع متفاوتی می باشد اما در این جا 3 نوع تسمه نقاله نام برده شده است:

1-تسمه نقاله لاستیکی

2- تسمه نقاله انتقال نیرو

3- تسمه نقاله (PVC) مواد غذایی

تسمه نقاله لاستیکی

روکش بالایی این نوع تسمه ,از جنس لاستیک می باشد و وظیفه آن محافظت از عنصر کششی تسمه نقاله می باشد و از وارد شدن آسیب های ناشی از شرایط محیطی، سایش و بار عبوری از روی تسمه نقاله جلوگیری می کند.

پوشش خارجی تسمه نقاله نیز با توجه به محافظت در برابر آسیب های محیطی و مکانیکی طراحی می شود.عواملی که در نوع پوشش تسمه نقاله مؤثراست به سه دسته زیر تقسیم می شود:

1-عوامل شیمیایی ، محیط های اسیدی یا بازی ، روغن ،آب

2-عوامل فیزیکی ،خوردگی ،سایش ، دما، اجسام ریز برنده یا صیقلی

3-- مواد غذایی

در واقع رقابت شرکت ها برای تولید با راندمان بالاتر در عصر صنعت و تکنولوژی برای دستیابی به حمل سریع با کارگران کمتر و صرفه جویی در زمان مهندسان را وا داشته است تا با ساخت تسمه نقاله در انواع مختلف به کمک خط تولید کارخانه ها بیایند و تسمه نقاله ها یکی از عناصر اصلی کارخانجات صنعتی را تشکیل دهند. از این رو مدیران و مهندسان صنایع و شرکت ها باید اطلاعات کافی در مورد انواع نوار نقاله ها، ساختمان تسمه نقاله ها، تجهیزات تسمه نقاله ها، ایمنی نوار نقاله، کلیدهای حفاظتی تسمه نقاله و خطرات احتمالی آن اطلاعات کافی داشته باشند.

ترکیبات لایه پلاستیکی انواع تسمه نقاله بر اساس نوع آنها می تواند مقاوم در برابر پارگی : برای جابجایی اجسام تیز و برنده، دارای خاصیت ضد سایش: جهت حمل مواد ریز و ساینده (معمولا برای کاربرد های عمومی)، مقاوم در برابر حرارت تا 130 درجه سانتی گراد جهت جابجایی مواد گرم در صنایع سیمان، مقاوم در برابر حرارت تا 160درجه سانتی گراد: جهت حمل مواد گرم در صنایع فولاد، باشد که به تقاضای مشتریان و نوع کابرد آنها در تسمه نقاله استفاده می شود.

برخی از انواع رایج تسمه نقاله ها:

تسمه نقالهslat

تسمه نقاله Slat conveyor: ساختار این تسمه نقاله به صورتی است که از تخته های باریکی تشکیل شده است که نزدیک به هم بدون اینکه روی هم سوار شوند توسط یک یا دو زنجیر روی یک چرخ دنده متحرک به حرکت در می آیند.

تسمه نقالهApron conveyor : در این نوع تسمه نقاله صفحات پشت سر هم می خوابند و فاصله ای بین آنها وجود ندارداز این تسمه نقاله در اندازه های بزرگ برای جابجایی بطری ها و یا چدن در فولاد سازی مورد استفاده قرار می گیرد.به دلیل اینکه صفحات و چرخ دنده و زنجیر این تسمه نقاله ممکن است اشیاء یا اعضای بدن را بگیرد باید برای حفظ ایمنی کارگران و تجهیزات باید مانع گذاری و حفاظ گذاری شود این تسمه نقاله( کانوایر) به صورت افقی یا شیب کم مورد استفاده قرار می گیرد.

تسمه نقاله بلت

تسمه نقاله Belt conveyor: این تسمه نقاله از رایج ترین تسمه نقاله در صنایع و معادن می باشد و به دلیل سادگی ظاهر و آسان بودن تعمیرات و مراقبت و تعویض آن نسبت به سایر تسمه نقاله ها پرمصرف تر هستند.البته بسته به شرایط محیطی خط تولید از تسمه نقاله های دیگری مانند نوارهای باکت دار، حفاظ کرکره ای و پله ای و جدیدا از نوار های لوله ای استفاده می شود که برخی از مشهورترین آنها شامل موارد زیر می شود:

تسمه نقاله آجدار: جهت حمل مواد داخل جعبه و بارهای سبک

تسمه نقاله با دیواره کرکره ای: جهت حمل در شرایط ویژه و حمل مواد با زاویه 80 درجه نسبت به خط افق با لاستیک های قابل انحنا در کناره های تسمه نقاله

انواع آزمایشات تسمه نقاله:

1) آزمایش کشش تسمه نقاله: مقدار کششی که تسمه نقاله می تواند تحمل کند تا به نقطه ی پارگی برسد را مشخص می کند و مقدار آن بر اساسN\mm)) می باشد.

2) آزمایش چسبندگی تسمه نقاله: این ازمایش میزان چسبندگی لایه های منجید و لایه ها با ترکیبات لاستیکی را بر حسب N/mmنمایش می دهد. میزان چسبندگی قابل قبول تسمه نقاله حداقل 5 نیوتن بر میلیمتر برای منجید و 4 نیوتن بر میلیمتر برای لایه ها می باشد.

3) آزمایش سایش تسمه نقاله: طبق استاندارد DIN آلمان توسط غلطک های پوشیده شده از سمباده باربری مشخص برای یک نمونه مستطیلی به طول 6 میلیمتر که در مسافت 40 متر روی دستگاه خورده می شود.

4) آزمایش میزان ناودانی شدن تسمه نقاله: این آزمایش برای اندازه گیری مقدار خمیدگی تسمه نقاله تحت نیروی وزن انجام می گیرد.

5) آزمایشات مقاومت حرارتی لایه های پوششی تسمه نقاله: در این آزمایش میزان مقاومت رویه های پوششی تسمه نقاله در یک آون گرم با حرارت 1+120 درجه سانتی گراد برای 24 ساعت مشخص می شود.
برای خرید انواع تسمه ها و تسمه نقاله در تهران و شهرستان و نوار نقاله و تسمه برزنتی و تسمه شیاری و نوار نقاله و تسمه تایمینگ و تسمه کش و خرید نوار نقاله و فروش تسمه نقاله و فروش نوار نقاله و خرید تسمه نقاله و تسمه تایم و تسمه کش و یاتاقان و تسمه شیاری و تسمه تردمیل و نوار نقاله حلزونی و تسمه نقاله نمدی و ... با گروه صنعتی آتابلت تماس بگیرید.

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 02600000000 و یا با شماره همراه 09120000000 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

 • نظری ارسال نشده است

پسندها

 • نظری ارسال نشده است
 • btslide01.png
 • btslide02.png

اطلاعات تماس

 • آدرس:
  تهران - خیابان سعدی جنوبی - ساختمان تقی نیا - طبقه چهارم - واحد 402
 • تلفن:
  021-33980559
 • موبایل:
  0912-1466526
 • فکس:
  021-33980560
 • ایمیل:
  info[at]atabelt.com
 • صفحه تماس با ما

شمارشگر بازدیدها

امروز51
دیروز128
هفته503
ماه2677
کل بازدیدها55885
خ سعدی جنوبی - ساختمان تقی نیا - ط چهارم - و 402
021-33980559-60
0912-1466526
info[at]atabelt.com
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)